Životopis

Po studiu na SPŠ nábytkářské v Rosicích u Brna se několik let věnoval vystudovanému oboru, ale souběžně v Brně docházel na hodiny zpěvu u Heleny Halířové - Supové, herectví u Arnošta Goldflama a také na taneční kurzy a semináře pod vedením pedagogů tanečního divadla BRALEN Bratislava. V současnosti se zpěvu soukromě věnuje u operního pěvce barytonisty Jakuba Kettnera.

K výrazným krokům v jeho uměleckém životě lze počítat působení v třebíčském souboru MUSICA ANIMATA, v brněnském Divadelním studiu „V“, v Divadle GENUS Brno, v šermířském souboru EXULIS Brno atd. V roce 2001 spoluzaložil, šéfoval a účinkoval v Hudebním divadle GLOTTIS Brno, kde představení „The Musicalmania“ považuje doposud za své nejpřínosnější a nejnáročnější. Také si velmi váží krásné a těžké činoherní titulní role Saturnina ve stejnojmenné komedii Z. Jirotky. Spolupracoval s Českou televizí na II. a III. sérii Četnických humoresek. V produkci ZDF Arte se podílel na hraném dokumentu Women Who Made History.

V Moravském divadle v Olomouci, kde působí od r. 2004, ztvárnil mnoho rolí malých i větších. Jmenujme za všechny např. Barnabyho Tuckera v muzikálu Hello, Dolly!, Freddyho Eynsford-Hilla v muzikálu My fair Lady, Noëla de Jolys v operetě Král tuláků, Ajaxe II. V operetě Krásná Helena a Mnicha v Noci na Karlštejně. Účinkoval v koncertně-scénickém "Operetním soirée" a v baletní inscenaci Sen noci svatojánské si zahrál řemeslníka Poříze. V sezóně 2014/2015 se představil mj. jako Emile la Flame v operetě Rose Marie, Karel Štěpán Liebenberg, nebo v opeře Lazebník sevillský jako Fiorello.

Jeho druhým životem je sport. Už téměř třicet let se věnuje běhu a horské cyklistice. V roce 2011 dokázal pokořit maratonskou "magickou" hranici tří hodin (2:57:35 hod.). V posledních letech se výrazněji zaměřil na běžecké trailové závody a horské maratony, kde se vždy umísťuje na předních místech. Dosáhl i několika úspěchů, jako např. 8. místo na Mistrovství České republiky ve SkyMarathonu.

   [cnw:counter]